Prowadzący chór

Prowadzący chór „Pueri Claromontani”

Jarosław Jasiura

Edukację muzyczną rozpoczął w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kluczborku. W roku 1987 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Opolu, którą ukończył w 1994 r.  w klasie organów mgr Elżbiety Kaszyckiej-Kowalczyk. W roku 1991 ukończył Studium Muzyki Kościelnej w Opolu w klasie organów mgr Lucyny Glezner – Sun. Dalszą edukację muzyczną kontynuował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem na dwóch kierunkach: Wychowania Muzycznego ze specjalizacją Chórmistrzowską w klasie ad. Bogusławy Orzechowskiej oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego. W latach 1991- 2006 był wykładowcą Studium Muzyki Kościelnej w Opolu. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich, które ukończył w 2008 r. na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Brał udział w wielu koncertach w kraju i za granicą. W roku akademickim 1998/99 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Do najważniejszych osiągnięć dyrygenckich należą: wyróżnienie w konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu w 1998 roku oraz III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „W stronę polifonii” który odbył się we Wrocławiu w 1999 roku oraz nagrody dla wyróżniającego się dyrygenta w Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w Gnieźnie w 2010 roku i Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy w 2011 roku. W roku 1998 zdobył wyróżnienie w konkursie kompozytorskim we Wrocławiu w kategorii „Pieśń chóralna a capella”.  Od lutego 2005 roku jest organista i chórmistrzem w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora sztuki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

s. Maria Bujalska PDDM

Członkini Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, absolwentka Muzykologii KUL (2009). W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu AM w Bydgoszczy. Od 2010 roku jest asystentem dyrygenta i prowadzi zajęcia z emisji głosu w Jasnogórskim Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Claromontani w Częstochowie. Od 2014 r. pracuje w Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Częstochowie.

Zajmuje się również redakcją muzyczną (m. in. Wybrane hymny na Jutrznię i Nieszpory, 2012; Chcę widzieć Boga, Flos Carmeli, 2014; Honoracki śpiewnik Twoim śladem, Edycja św. Pawła 2015).

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij