Prowadzący chór

Prowadzący chór „Pueri Claromontani”

s. Maria Bujalska PDDM
dyrygent

Członkini Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, absolwentka Muzykologii KUL (2009). W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu AM w Bydgoszczy. Od 2010 do 2021 roku była asystentem dyrygenta i prowadziła zajęcia z emisji głosu w Jasnogórskim Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Claromontani w Częstochowie. W 2021 r przejęła obowiązki dyrygenta. Od 2014 r. pracuje w Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Częstochowie.

Zajmuje się również redakcją muzyczną (m. in. Wybrane hymny na Jutrznię i Nieszpory, 2012; Chcę widzieć Boga, Flos Carmeli, 2014; Honoracki śpiewnik Twoim śladem, Edycja św. Pawła 2015).

 

 

Jakub Szmidt
korepetytor emisji głosu

Swą przygodę z muzyką rozpoczął w Jasnogórskim Chórze Pueri Claromontani w Częstochowie, a potem kontynuował w Akademii im. Jana Długosza w tym samym mieście.  Prowadzony wokalnie przez świetną śpiewaczkę i pedagoga, dr hab. Katarzynę Suską-Zagórską, już w pierwszym roku nauki zdobył II miejsce na  XIII konkursie Studentska Umelecka Cinnost w Rużomberku na Słowacji.

Obecnie jest studentem III roku studiów licencjackich  w klasie śpiewu solowego ks. dra hab. Pawła Sobierajskiego, prof. AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Już po pierwszym roku studiów zdobył  II miejsce w Wielkim Turnieju Basów Polskich Akademii Muzycznych, Ciechocinek 2018. Doskonalił swe umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu z Niemiec (T. Hayer) oraz Włoch (S. Donzelli) w 2017 i 2018 roku. W styczniu 2019 roku zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria. Na tym samym konkursie został także wyróżniony kilkoma nagrodami specjalnymi. W maju tego samego roku został zdobywcą III nagrody oraz nagrody specjalnej na międzynarodowym konkursie im. Imricha Godina we Vrablach (Słowacja).

Współpracował z dyrygentami, takimi jak: S. Chrzanowski, W. Pławner czy P. Sułkowski. Na co dzień swój „kameralistyczny warsztat” doskonali pod okiem wybitnej pianistki i pedagog – dr Mirelli Malorny – Konopki.

Michał Pyrkosz
akompaniator

Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie organów dr. Jana Mroczka, obecnie student Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. dr hab. Elżbiety Karolak i dr. Jarosława Tarnawskiego oraz w klasie dyrygentury symfonicznej dr. hab. Przemysława Neumanna, prof. AMP. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m. in. prof. Thierry Escaich (Francja), prof. Petera van Dijka (Holandia), prof. Františka Janíčka (Słowacja), prof. Jana Bokszczanina. Laureat konkursów organowych: VIII Ogólnopolski Konkurs Organowy – IV miejsce (Olsztyn, 2017), Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej – wyróżnienie (Wrocław, 2017), Złoty Laur Młodego Organisty (Giżycko, 2019) oraz konkursów teoretycznych: VI Ogólnopolski Konkurs Harmoniczny – II miejsce (Łódź, 2018).

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij