Boże Narodzenie na Jasnej Górze

Nasz chór jak co roku celebrował Boże Narodzenie w bazylice jasnogórskiej

O północy odprawiona została uroczysta Pasterka. Przy wygaszonym oświetleniu, reprezentant naszego chóru Kuba Rychu Szewczyk, rozpoczął uroczystości śpiewem fragmentu Martyrologium, obrazującym losy świata, aż do narodzin Chrystusa. Po tym akcie w bazylice rozbłysły światła, a główny celebrans, o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Ojców Pulinów,  złożył w żłóbku figurkę Dzieciątka Jezus. Tak zaczęła się Msza św.. Za wielkimi organami zasiadł nasz akompaniator, Michał Pyrkosz.

Rano o godzinie 11:00 zaśpiewaliśmy wszyscy podczas uroczystej Sumy Bożonarodzeniowej, pod przewodnictwem naszego arcybiskupa, Wacława Depo. Zaraz po Sumie rozpoczęło się nasze tradycyjne, świąteczne kolędowanie przy głównym ołtarzu bazyliki. Specjalnym gościem podczas tegorocznego koncertu kolędy był abp. Wacław Depo.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij