Urodziny Mistrza Stanisława rozpoczęte!

Zgodnie z uchwałą sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji wraz z naszymi przyjaciółmi ze szkoły muzycznej z Opola przedsięwzięliśmy specjalny projekt. Polsko-Litewska trasa koncertowa „Urodziny Mistrza Stanisława” to wykonania najpiękniejszych utworów Stanisława Moniuszki w różnych miejscach, często szczególnie związanych z życiem i twórczością kompozytora. W programie m. in. Msza Es-dur oraz III Litania Ostrobramska.

3 maja w Nysie, w kościele św. Piotra i Pawła zabrzmiał pierwszy z koncertów. Kolejno program został wykonany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, w kościele Ojców Franciszkanów w Opolu. W Polsce kolejne koncerty odbędą się w kościele św. Bartłomieja w Głogówku, bazylice jasnogórskiej i Filharmonii Opolskiej.

W październiku nasze brzmienia wypełnią wnętrza świątyń litewskich w Wilnie i Alytus. Będą to miejsca bezpośrednio związane ze Stanisławem Moniuszką oraz Matką Boską Ostrobramską, której to właśnie mistrz Moniuszko zadedykował Litanie Ostrobramskie.

Wykonawcy:

Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski „Pueri Claromontani”

Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Opolu

Katarzyna Kłosowska – sopran,

Natalia Płonka alt,

Jakub Sazanów-Lubelski – tenor

Patryk Wyborski – bas

Michał Pyrkosz – organy

Hubert Prochota, Jarosław Jasiura – dyrygent

ZAPRASZAMY!

 

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij