Uroczystości 2 i 3 maja na Jasnej Górze

W tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski była obchodzona w sobotę 2 maja, ponieważ 3 maja wypadła IV Niedziela Wielkanocna. Trzeci dzień maja to także narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

2 maja podczas Apelu Jasnogórskiego, wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, przewodniczącym KEP abp. Stanisławem Gądeckim, biskupami rady stałej Episkopatu i wiernymi w całej Polsce,
odśpiewaliśmy modlitwę różańcową.
Na zakończenie nabożeństwa nasz oddelegowany kwartet wykonał pieśń „Z dawna Polski Tyś Królową”. Wydarzenie transmitowała TV Trwam. Internauci śledzić mogli wszystko dzięki platformom YouTube i TVP VOD.

W niedzielę 3 maja o godzinie 13:00 zaśpiewaliśmy podczas Mszy św., pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystia była transmitowana przez TVP Polonia.

Tego samego dnia o godzinie 21:00 ponownie odśpiewaliśmy modlitwę różańcową podczas uroczystego Apelu Jasnogórskiego z udziałem asysty wojskowej. Modlił się z nami prezydent RP Andrzej Duda.

Po wspólnym śpiewie suplikacji nastąpiło błogosławieństwo od abp Wacława Depo, bp Andrzeja Przybylskiego i bp Łukasza Buzuna.  Podczas zasłonięcia cudownego Obrazu zabrzmiała pieśń „Boże coś Polskę”. Całość nabożeństwa zakończyliśmy utworem „Wesel się nieba Królowo”.

Po Apelu Jasnogórskim prezydent Andrzej Duda spotkał się z nami w zakrystii. Tam też wykonaliśmy wspólną, pamiątkową fotografię.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij