Świętujemy Rok Moniuszkowski

Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W przyjętej uchwale podkreślono, że dorobek kompozytorski Moniuszki „imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej”. W 2019 r. przypada 200. rocznica jego urodzin.

Włączając się w inicjatywę uczczenia tego wielkiego kompozytora, Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” weźmie udział w szeregu przedsięwzięć i koncertów poświęconych Stanisławowi Moniuszce.

Utwory moniuszkowskie będą towarzyszyć nam niemal przez cały rok. Zarówno te pojedyncze, jak „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, ale i wieloczęściowe kompozycje, jak „Litania Ostrobramska”, którą już w Październiku wykonamy w Wilnie – mieście silnie związanym z kompozytorem.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij