Sierpień na Jasnej Górze i Opolszczyźnie

Po kongresie chórów w Lublinie i dłuższej wakacyjnej przerwie, 17 sierpnia wróciliśmy do śpiewania. Tego dnia, pod szczytem jasnogórskim, zainaugurowaliśmy coroczną Nowennę do Matki Bożej. Ta dziewięciodniowa codzienna modlitwa przygotowuje wiernych na święto Matki Boskiej Częstochowskiej 26 sierpnia.

Wieczorem, zaraz po zainaugurowaniu nowenny wyruszyliśmy do Kamienia Śląskiego, by tam rozpocząć nasze letnie warsztaty. U naszych przyjaciół w tych pięknych opolskich okolicach spędziliśmy ponad tydzień. Każdy dzień wypełniony był śpiewem i sportowymi aktywnościami. Codziennie odwiedzaliśmy miejscowy basen, a okolicę zwiedzaliśmy głównie na rowerach. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, odbyliśmy spływ kajakowy, codziennie przeżywając nowe przygody.

W nasz pobyt na Opolszczyźnie wpisane były dwa odpusty. Pierwszy, już dla nas tradycyjny, u świętego Jacka w Kamieniu Śląskim. Tam zaśpiewaliśmy podczas uroczystej Sumy oraz naszego koncertu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Przed powrotem do Częstochowy odwiedziliśmy jeszcze jedną Parafię przeżywającą odpust – Kościół św. Jana Chrzciciela w Grobnikach. Tam również zaśpiewaliśmy podczas uroczystej Sumy.

Po tych wszystkich wydarzeniach wróciliśmy do domu, by następnego dnia świętować na Jasnej Górze. 26 sierpnia o godzinie 11.00 wzięliśmy udział w głównych obchodach święta Matko Bożej Częstochowskiej, pod przewodnictwem Prymasa Polski.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij