Miliony wiernych w duchowej łączności z Jasną Górą

Tegoroczny Wielki Tydzień i Wielkanoc miały wymiar szczególny. Z powodu obostrzeń pandemicznych, Jasna Góra była niemal zupełnie opustoszała. Mimo tego miliony wiernych łączyły się z Kaplicą Matki Bożej duchowo, za pośrednictwem telewizji, internetu i radia. Nabożeństwa transmitowane były m.in. przez TVP 1, TVP 3, TVP Polonia, TV Trwam, Onet, YouTube, czy Radio Jasna Góra.

Nasi wyznaczeni chórzyści posługiwali podczas niemal wszystkich uroczystości. Dwukrotnie wykonali Opis Męki Pańskiej, zadbali także o psalmy, aklamacje, czytania i prowadzenie śpiewów. Po raz pierwszy w historii naszego chóru nie zaśpiewaliśmy całym składem podczas obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Ze względu na transmisje, wyjątkowo w tym roku nabożeństwa odbyły się w Kaplicy Matki Bożej, a nie – zgodnie z wieloletnią tradycją – w Bazylice Jasnogórskiej.
„W Kaplicy Cudownego Obrazu są bowiem na stałe zainstalowane kamery, za pomocą których bez konieczności ustawiania dodatkowego sprzętu mogła zostać przeprowadzona transmisja” – wyjaśnił kustosz Jasnej Góry, o. Waldemar Pastusiak.

Według portalu wirtualnemedia.pl uroczystości jasnogórskie, plasowały się w czołówce najchętniej oglądanych programów, gromadząc przed ekranami kilkumilionową widownię.

Transmisje z częstochowskiego sanktuarium niezmiennie można śledzić w internecie i telewizji. TVP 1 transmituje niedzielne Eucharystie o godzinie 11:00, z Kaplicy Cudownego Obrazu. Msze św. w intencji oddalenia pandemii, można oglądać codziennie o godzinie 20:00, w paśmie ogólnopolskim TVP 3.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij