Maryjo, Tobie się zawierzamy! Uroczystość św. Cecylii i przyjęcie nowych chórzystów

22 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, zebraliśmy się na naszym corocznym nabożeństwie w Kaplicy Matki Bożej. W tym roku spotkaniu przewodniczył o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry.

Uroczystość ta zawsze wiąże się z odnowieniem przyrzeczeń chóralnych i przyjęciem w nasze szeregi nowych chórzystów. W tym roku, po rocznym przygotowaniu, dołączyli do nas Filip Zdrach, Karol Małasiewicz oraz Miłosz Nawrocki.

Na znak przynależności do chóru chłopcy otrzymali komeżki – stroje liturgiczne.

Przed cudownym obrazem stanęliśmy także, by w niełatwym dla nas czasie, w szczególny sposób zawierzyć Pueri Claromontani Matce Bożej. Teraz, kiedy mierzymy się z różnymi działaniami na rzecz osłabienia naszego zespołu, opieka Pani Jasnogórskiej jest dla nas szczególną opoką i ostoją. Słowami zawierzenia daliśmy Maryi wyraźny znak, że to do Niej należy nasz chór oraz jego członkowie. (treść aktu zawierzenia dostępna u dołu artykułu)

Na koniec nabożeństwa głos zabrał nasz dyrygent,  dr Jarosław Jasiura:

 „Drodzy rodzice, drodzy chłopcy i wszyscy zgromadzeni tutaj w kaplicy. Dobiega końca nasze nabożeństwo. Tak jak dzisiaj Ojciec Kustosz powiedział w homilii, Bóg wybiera nieraz to, co w oczach ludzi niepozorne, wybrał małego chłopca, by się nim posłużyć. Każdego z was wybrał, każdy z was powiedział, tak jak dzisiaj tych naszych trzech wybranych: oto jestem. Chcę wam chłopcy podziękować za to, że nie tylko jesteście, ale że trwacie, że poszliście krok dalej, że nie tylko jesteśmy, ale trwamy i czuwamy. I chcę Wam podziękować za jeszcze jedną rzecz. Zawsze to ja motywowałem Was do tego, żebyście tu byli. Mimo wszelkich przeciwności losu, Pan Bóg ma swoje drogi, którymi nas prowadzi. Nieraz muszą być one trudne. Nasza droga teraz nie jest prosta, ale złoto hartuje się w ogniu. Dziękuję za to, że dzięki Wam dalej trwamy i że nie pozwoliliście mi zostawić Was w tym trwaniu samych. Na wakacjach zastanawialiśmy się, czyj jest ten chór, dzisiaj tym Aktem Zawierzenia odpowiedzieliśmy: Maryjo, jesteśmy Twoi, Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. I niech tak będzie. Niech każdy z was będzie dzieckiem Maryi.”

 

Akt zawierzenia chóru Matce Bożej

Matko Najświętsza, Jasnogórska Pani,

stajemy przed Tobą, by Twym matczynym rękom powierzyć całą wspólnotę naszego chóru: dyrygenta, asystentów, chórzystów i nasze rodziny

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Maryjo Zwiastowania,

w prostocie swego młodzieńczego serca przyjęłaś posłanie Anioła wiedząc, że przyjęcie Bożego planu obdarzy Cię większą radością niż szukanie własnego pomysłu na szczęście. Naucz nas odwagi w przyjmowaniu Bożej woli, byśmy nie marnowali życia
i talentów.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Maryjo Nawiedzenia,

z radością porzucasz rodzinny dom, by przyjść z pomocą potrzebującym i wyśpiewywać Bogu chwałę w radosnym Magnificat. Naucz nas porzucania samotności, zaangażowania w budowanie wspólnoty i pokornego wykorzystania talentu, byśmy przez nasz śpiew oddawali chwałę Stwórcy i otwierali serca wierzących na Piękno Bożej miłości.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Maryjo Ofiarowania,

pokazujesz nam, że otrzymujemy od naszego Pana o wiele więcej, niż możemy mu dać. Naucz nas poświęcenia Bogu tego wszystkiego, co uważamy za swoje, czym nie potrafimy dzielić się z innymi, co zakopujemy głęboko w ziemi albo odkładamy na później.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Maryjo z Kany Galilejskiej,

i do nas zwracasz się dziś słowami: Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie. Naucz nas poprzez naszą posługę przynosić do wspólnoty Kościoła stągwie wody żywej, zdolnej przemienić serca grzeszników i otworzyć je na światło Bożego Słowa.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Maryjo Pięćdziesiątnicy,

stajesz obok Apostołów w dzień Zesłania Ducha Świętego, by zostać Matką Kościoła
i pośredniczką Bożej łaski. Wypraszaj nam dary Bożego Ducha, byśmy mogli odczuwać Twoją bliskość i pomoc każdego dnia, byśmy mogli służyć w Twoim domu Bogu i tym wszystkim, których On tutaj przygarnia do siebie.

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy

Pod Twoją obronę…

 

 

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij