Litwa śladami Mistrza Stanisława

Na początku października trasa koncertowa „Urodziny Mistrza Stanisława” weszła w szczególną fazę. Udaliśmy się na Litwę, by tam koncertować i zwiedzać uroki dawnych polskich ziem.

Pierwszy z naszych występów był szczególnie ważny. Śpiewaliśmy bowiem w kościele świętych Janów w Wilnie. To właśnie tam Stanisław Moniuszko przez 18 lat swojego życia pracował jako kompozytor i organista. Mieliśmy także okazję posłuchać organów, na których grał – dotknąć żywej historii.

Drugi występ odbył się w kościele Świętego Ducha. Koncert został połączony z Mszą świętą dla Polaków. W tłumnie wypełnionej świątyni zabrzmiała ponownie Msza Es-dur i III Litania Ostrobramska.

Po trzech dniach spędzonych w stolicy Wilna ruszyliśmy do Olity. Tam, przed koncertem wzięliśmy udział w litewskiej liturgii. Po Mszy przyszedł czas na ostatni występ tego wyjazdu. Na jego szczególny charakter wpłynął fakt, że tym razem naszą publiczność w całości stanowili Litwini. Tutaj, podobnie jak przy poprzednich koncertach, oklaskom nie było końca…

To był dla nas bardzo wartościowy wyjazd. Oprócz koncertów przeżyliśmy wiele niezwykłych momentów, jak prywatna Msza w Ostrej Bramie czy przed wileńskim Obrazem Chrystusa Miłosiernego. Zwiedziliśmy dokładnie Wilno, poznając z przewodnikiem jego historię i związki z Polską.

To nie koniec naszej Moniuszkowskiej Trasy. Czekają nas jeszcze koncerty finałowe w grudniu:

21 grudnia na Jasnej Górze i 22 grudnia w Filharmonii Opolskiej!

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij