Inauguracja Annogórskiego Lata Organowego

Lato powoli się zaczyna, a my uroczyście rozpoczęliśmy „Annogórskie Lato Organowe”.

1 czerwca w Sanktuarium na Górze Świętej Anny odbył się koncert inaugurujący coroczny muzyczny festiwal. W tym roku, ze względu na Rok Moniuszkowski, w repertuarze nie mogło zabraknąć muzyki tego wielkiego kompozytora. Wykonaliśmy jego Mszę Es-dur. Dla domagającej się bisu publiczności, przypieczętowaliśmy nasz występ majestatycznym utworem „Gloria Tibi” Mamertsa Celminskisa.

Przy organach zasiadł nasz niezastąpiony akompaniator, Michał Pyrkosz. Wykonał także solowo muzyczne opracowania pieśni maryjnych Moniuszki oraz Sonatę Mieczysława Surzyńskiego, którego 95-lecie śmierci obchodzimy w tym roku..

To było niezwykle radosne i udane rozpoczęcie tegorocznego festiwalu. Koncerty będą się odbywały na Górze Świętej Anny przez całe lato.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij