50-lecie pracy twórczej prof. Sławomira Czarneckiego

W czwartek, 12 października o godz. 18.00, w Bazylice Jasnogórskiej odbył się drugi z kolei, po koncercie w Archikatedrze Warszawskiej pw. św. Jana Chrzciciela, koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej prof. Sławomira Czarneckiego. Sławomir Czarnecki to zasłużony kompozytor, pedagog i organizator życia muzycznego, a także wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Z racji obchodzonego w tych dniach Dnia Papieskiego, oraz przypadającej rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, oba koncerty nazwano – ku czci św. Jana Pawła II – Koncertami Papieskimi.

Podczas koncertu można było usłyszeć kompozycje zacnego jubilata: dwie pieśni maryjne op. 38 „Proszę Cię, Matko Jasnogórska” i „Matko Miłosierdzia” oraz cykl mszalny „Msza Jasnogórska” op. 37 na sopran, bas-baryton, chór mieszany i orkiestrę (2000).

Wykonawcami koncertu byli:
– soliści: Gabriela Gołaszewska (sopran) i Michał Przygoński (baryton)
– Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani przygotowany przez Jarosława Jasiurę
– Chór Kameralny Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, przygotowany przez Przemysława Jeziorowskiego
– Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie przygotowana przez Radosława Labahua.

Koncert w Archikatedrze Warszawskiej

Relacja z Koncertu w Bazylice Jasnogórskiej

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani” informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij