logo

Jasnogórski Chór Chłopięco Męski "Pueri Claromontani"

  • 2.09.2017 (sobota) g. 12:00 - Msza św. na szczycie jasnogórskim (Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego)
  • 3.09.2017 (niedziela) g. 11:00 - Msza św. na szczycie jasnogórskim (Dożynki Jasnogórskie)
  • 8.09.2017,(piątek) g. 17.00 - koncert Korona Maryi, Wybraniak,(Bazylika Jasnogórska)
  • 9.09.2017 (sobota) g. 19.00 - koncert Korona Maryi, Wybraniak (Kościół w Falenicy, ul. Narcyzowa 18)
  • 10.09.2017 (niedziela)
    • 12.00 - Msza św. i koncert Korona Maryi, Wybraniak (Kościół w Miedzeszynie, ul. Przewodowa 15/21)
    • 17.00 koncert Korona Maryi, Wybraniak (Kościół św. Krzyża, Warszawa)

W dniu 26 sierpnia 2017 r. Jasnogórski Chór Chłopięco Męski "Pueri Claromontani" wziął udział w uroczystej Mszy św. z okazji 300 lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy św. na jasnogórskim Szczycie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Kazanie wygłosił abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Obecni byli przedstawiciele władz państwowych: prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonka Agatą Kornhauser-Dudą, premier Beata Szydło, marszałkowie - Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, członkowie rządu, parlamentarzyści, politycy, przedstawiciele samorządowi, działacze społeczni, członkowie organizacji kościelnych i państwowych. W mszy udział wzięło ok 100 tys. pielgrzymów.

Źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Czytaj więcej...

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski "Pueri Claromontani" w dniach 27.12.2015 r. - 3.01.2016 r. uczestniczył w XL Kongresie Międzynarodowej Federacji "Pueri Cantores". W drodze do Rzymu chór zatrzymał się w Wiedniu, gdzie na Kahlenbergu uczestniczył w Mszy św. oraz wykonał koncert kolęd.

W czasie pobytu w Rzymie w dniu 28.12 chór uczestniczył w inauguracji kongresu w Auli Pawła VI, a 29.12 wraz z innymi chórami z Polski uczestniczył w Mszy św. dla Polskiej Federacji "Pueri Cantores" w polskim kościele św. Stanisława. Następnie chór procesyjnie przeszedł przez Święte Drzwi w Bazylice św. Piotra, modlił się przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu chór wyruszył na wieczorne zwiedzanie Rzymu. Byliśmy przy Koloseum na Kapitolu oraz pod Ołtarzem Ojczyzny na Placu Weneckim. Wieczorem część chórzystów udała się na jeden z Koncertów Nadziei organizowanych w ramach Kongresu Pueri Cantores.

W dniu 30.12 "Pueri Claromontani" uczestniczył w modlitwie o pokój w bazylice del Sacro Cuore di Gesù, a następnie udał się na zwiedzanie Bazylik Większych Rzymu. Byliśmy w Bazylice św. Jana na Lateranie oraz św. Pawła za Murami, w każdej z nich przechodząc przez Święte Drzwi. Wieczorem chór wykonał koncert w ramach Koncertów Nadziei w kościele Santa Maria in Traspontina.

Sylwester 31.12 rozpoczęliśmy audiencją z papieżem Franciszkiem, na której papież otrzymał od naszego przedstawiciela płytę z naszymi kolędami oraz został zaproszony do odwiedzenia Jasnej Góry. Naszymi przedstawicielami byli Mateusz Nocuń i Jacek Sosiński. W czasie audiencji papież Franciszek przekazał chórzystom dwa hasła do realizacji w swoim życiu: "Śpiewaj i idź" oraz "Tylko Bóg jest dobry". Po audiencji udaliśmy się do Bazyliki Matki Boskiej Większej, gdzie śpiewaliśmy kolędy przy relikwiach Żłobka Betlejemskiego. W tym dniu obejrzeliśmy również fontannę di Trevi, Panteon oraz Piazza Navona. Rok 2015 zakończyliśmy modlitwą dziękczynną w kaplicy Domu Polskiego, a następnie wspólnym oglądaniem fajerwerków nad Rzymem.

Pierwszy dzień 2016 roku rozpoczęliśmy Mszą św. Noworoczną z papieżem Franciszkiem w Bazylice św. Piotra. Po Mszy św. udaliśmy się na modlitwę Anioł Pański prowadzony przez papieża z okna apartamentów papieskich, kończąc w ten sposób nasz pobyt w Rzymie.

W dniu 2.01.2016 r. przybyliśmy do Pragi, gdzie jeszcze tego samego dnia wykonaliśmy koncert w kościele Matki Boskiej Śnieżnej. Kolejnego dnia udaliśmy się na Mszę św. do polskiej parafii św. Idziego w Pradze, gdzie wykonaliśmy również krótki koncert kolęd. Tak zakończyliśmy naszą podróż do Rzymu.

W dniach 19-27.08.2015 r. w ośrodku rekolekcyjnym parafii Św. Bartłomieja w Jełowe odbyły się Letnie Warsztaty Chóralne dla chórzystów Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego "Pueri Claromontani". Grupa najmłodszych chórzystów wyruszyła 19.08.2015 r. na rowerach do oddalonej o 85 km Jełowej. Sekcja męska dołączyła 23.08.2015 r. autokarem by wspólnie wykonać oprawę Mszy św. oraz koncert w miejscowym kościele parafialnym, Warsztaty zakończyły się 27.08.2015 r. powrotem sekcji męskiej na rowerach do Częstochowy.

GALERIA ZDJĘĆ

Books!
Copyrigcht © 2018 Pueri Claromontani